Latvijas 1. hokeja līgā pārliecinoši triumfē Daugavpils

Latvijas 1. hokeja līgā pārliecinoši triumfē Daugavpils

Šovakar Latvijas 1. hokeja līgas finālsērijas ceturtajā spēlē Daugavpils/LDZ Cargo pārliecinoši apspēlēja "Liepāju/Juniors", nodrošinot sev zelta medaļas. Daugavpils komanda trīs pēdējās fināla spēlēs uzvarēja ar vismaz piecu vārtu pārsvaru.

Latvijas 1. hokeja līgas čempionātā šogad piedalījās septiņas komandas, kuras sākotnēji izspēlēja četru apļu turnīru. Par pamatturnīra uzvarētāju kļuva "Liepāja/Juniors", aiz sevis atstājot "Daugavpils/LDZ Cargo", "Prizma/Pārdaugava" un HK"Tukums/Stiga RM" komandas.

Pusfinālos gan Liepāja, gan Daugavpils pārliecinoši apspēlēja savas pusfinālu konkurentes, bet lielajā finālā spraiga spēkošanās sanāca tikai pirmajā no dueļiem. Liepāja savā laukumā pārspēja pretinieci pirmajā sērijas spēlē (3:2), bet atbildes mačā Daugavpilij panākums ar 9:3.

Piektdien un sestdien sērija pārcēlās uz Daugavpili, kur arīdzan mājiniekiem problēmas neradās. Pēc vakardienas uzvaras ar 8:3 sekoja vēl graujošāks panākums ar 9:2. Sērijā Daugavpilij uzvara ar 3:1 un zelta godalgas. Trešo vietu izcīnīja HK "Tukums/Stiga RM" komanda, kas sērijā līdz divām uzvarām apspēlēja "Prizma/Pārdaugava" hokejistus (3:4 PM, 6:3, 3:2).

Pirms zaudējuma finālsērijas pirmajā spēlē Liepājā daugavpiliešiem nebija neviena zaudējuma kopš 2015. gada 6. decembra. Fantastiska sezonas izskaņa komandai, kas, jāatzīst, priekš 1. līgas līmeņa bija ļoti labi nokomplektēta. Daugavpils sastāvā spēlēja Latvijas hokejā labi pazīstami spēlētāji kā Edgars Apelis, Ruslans un Deniss Kurelasi, brāļi Vabiščeviči, Ēriks Bisenieks, Imants un Māris Ļeščovi, Ivans Kokins, Daniils Kuļikovs un citi.

Neskatoties uz uzvaru 1. līgā, šobrīd vēl nav garantijas, ka Daugavpils nākamgad varētu atgriezties Latvijas spēcīgākajā līgā. Šajā ziņā viss būs atkarīgs no kluba finansiālajām iespējām. Jāpiemin, ka katru no finālsērijas spēlēm Daugavpilī klātienē apmeklēja ap 500 skatītājiem.